Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /DISK2/WWW/ho-vsetin.com/palic/textpattern/lib/txplib_db.php on line 14 Paličův zanedbatelný sněhoblog: Zahájení lyžařské sezony na běžkách v okrese Vsetín 6. až 7. prosince 2012
Go to content Go to navigation Go to search
Paličův zanedbatelný sněhoblog | Jejda jejda, to jsem ale mrzutý... že zatím nepadá sníh

Spolupráce

Tilak
Naboso o.s.
Dynafit Snow Leopard
Kama
Logo Movement skis
<Jerky logo
logo Coll-Tex
Outdoor Guide
Quill Outdoor
CK Alpina
Horolezecká abeceda
Slovenská skialpinistická asociácia
Setkání cestovatelů
Inpraise
Julbo
Expedition.sk
Pivovar, restaurace, penzion ČERNÝ OREL Kroměříž

Skialp průvodce

Moje kopce na SP

Informace

Všechny aktivity z článků na tomto webu mohou být nebezpečné. Autor článků nenese odpovědnost za případné škody či zranění, které si způsobí čtenáři svou nezkušeností a podceněním nebezpečí při případném využití informací zde obsažených.
Popisované aktivity, prezentace, průvodce a články vznikly za podpory OS Společnost MEDICI a 155. horolezeckého oddílu Vsetín. Spolupracujím webem je MountainSki.cz
© 2000-2011 Jan Pala

 

RSS / Atom

Co se chystá

Důležité

Delší výlety

Reklama

Ke stažení

Počty článků

Poslední odkazy

Paličův zanedbatelný sněhoblog je věnován různým taškařicím na sněhu a ledu, převážně potom skialpinismu. Ze skialpu to kromě výletů a pozvánek na výlety, bude něco málo k vybavení, lavinám, lavinové prevenci, a vůbec. Mimo to jsou tady občasné obecné postřehy, fotografie a fototipy. Něco málo se také najde k webdesignu, referencím, otištěným článkům, výstavám fotografií... Pachatelem je Jan Pala alias palič.

Zahájení lyžařské sezony na běžkách v okrese Vsetín 6. až 7. prosince 2012

Obvykle se začíná zimní sezona podstatně dříve, např. na konci října – Skialpová sezóna 2010–2011 zahájena 27. října 2010 na slovinském Krvavci, ale letos je ten sníh nějak opožděný, takže bylo potřeba počkat na začátek prosince.

Kolem jedenácté hodiny večer na cyklostezce na Bobrkách
Kolem jedenácté hodiny večer na cyklostezce na Bobrkách

Ve čtvrtek večer bylo potřeba se nějak dostavit na schůzi Vsetínského horolezeckého oddílu, takže Jablůnka – Vsetín a zpět, aneb výlet za čtyrmi Plzněmi v délce 19.8 km.

Tady bylo sněhu dostatečně
Tady bylo sněhu dostatečně

Napadlo tady něco sněhu, takže bylo potřeba KONEČNĚ zahájit lyžařskou sezonu ve večerních hodinách. Tlamu jsem hodil málem po prvních cca 200 metrech, když mě osvítilo auto, a nevšimnul jsem si, že sníh je na jednom místě roztopen. Nájezd ze sněhu na asfalt byl z hlediska nácviku udržení rovnováhy více než výživný. Kolem Bečvy k ratibořskému mostu to bylo celkem v pohodě, dále ke Vsetínu byl problém jenom s hůlkami, které prošly tenkou sněhovou vrstvou a od asfaltu se moc odrážet nechtěly. Jakmile se najelo na auty ujetý sníh, tak se dalo brusli, klasikovat a vůbec dělat různé vylomeniny. Na Ohradě jsem si na schůzi horooddílu dal 4 piva, abych přežil cestu zpátky a vyrazil. V euforii z doplnění tekutin jsem bruslil celou dobu až k mostku v parku – dále to agilní maníci z Technických služeb prohrnuli, takže se jednalo o chůzi vedle chodníku. Zbytek v pohodě. Negativum – malé otlaky na palcích u rukou z držení hůlek a jedna pata v dvacet let starých botkách. Čas nevím a vzdálenost je podle www.mapy.cz.

Dolní část svahů z Kobyly, úplně vzadu Křížový
Dolní část svahů z Kobyly, úplně vzadu Křížový

V pátek byl čas jen na chvilku, takže na běžkách nad Jablůnku přes Kobylu a zpět. Sněhu bylo poméně, takže při sjezdu tlama na nějaké větvi pod tenkou vrstvou sněhu.

Mraky hrály všemi barvami
Mraky hrály všemi barvami

Výhled na Jablůnku a Pržno z pod lesa – nahoru to šlo traverzy
Výhled na Jablůnku a Pržno z pod lesa – nahoru to šlo traverzy

Moje stopa ve vzrostlém listnatém lese
Moje stopa ve vzrostlém listnatém lese

Osamělý strom, u něhož jsem to dal ostře vlevo
Osamělý strom, u něhož jsem to dal ostře vlevo

Za Bečvou je Křížový
Za Bečvou je Křížový

Údolí Vsetínské Bečvy se Vsetínem
Údolí Vsetínské Bečvy se Vsetínem

Na hřebenu nad Jablůnkou
Na hřebenu nad Jablůnkou

8. prosinec 2012, 01:28 | | Trvalý odkaz

Související články

Přidej komentář
Jméno
Email
http://
Zpráva
  Formát Texy

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci, dodržujte následující pravidla:

  • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
  • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
  • Povinné položky formuláře jsou Jméno, Email a zpráva
  • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]