Deprecated: Function set_magic_quotes_runtime() is deprecated in /DISK2/WWW/ho-vsetin.com/palic/textpattern/lib/txplib_db.php on line 14 Paličův zanedbatelný sněhoblog: Pavel Máša - cyklistický borec na konec nebo hvězdný pěchotník?
Go to content Go to navigation Go to search
Paličův zanedbatelný sněhoblog | Jejda jejda, to jsem ale mrzutý... že zatím nepadá sníh

Spolupráce

Tilak
Naboso o.s.
Dynafit Snow Leopard
Kama
Logo Movement skis
<Jerky logo
logo Coll-Tex
Outdoor Guide
Quill Outdoor
CK Alpina
Horolezecká abeceda
Slovenská skialpinistická asociácia
Setkání cestovatelů
Inpraise
Julbo
Expedition.sk
Pivovar, restaurace, penzion ČERNÝ OREL Kroměříž

Skialp průvodce

Moje kopce na SP

Informace

Všechny aktivity z článků na tomto webu mohou být nebezpečné. Autor článků nenese odpovědnost za případné škody či zranění, které si způsobí čtenáři svou nezkušeností a podceněním nebezpečí při případném využití informací zde obsažených.
Popisované aktivity, prezentace, průvodce a články vznikly za podpory OS Společnost MEDICI a 155. horolezeckého oddílu Vsetín. Spolupracujím webem je MountainSki.cz
© 2000-2011 Jan Pala

 

RSS / Atom

Co se chystá

Důležité

Delší výlety

Reklama

Ke stažení

Počty článků

Poslední komentáře

palic (Přechod národním parkem Jotunheimen - výstup na Galdhopiggen)
Tom (Přechod národním parkem Jotunheimen - výstup na Galdhopiggen)
Pepa (Recenze knihy s nějvětším počtem chyb - Žáby v mlíku)
palic (Skialpinistický průvodce Slovenija Turnosmučarski vodnik)
Michal Májsky (Skialpinistický průvodce Slovenija Turnosmučarski vodnik)
palic (Spaní a bivaky při přechodu nejvyššího rumunského pohoří Fagaraš)
palic (Skialpinistické zahájení sezony v Beskydech, Lysá hora (1323 m) a Smrk (1276 m))
Vilem (Skialpinistické zahájení sezony v Beskydech, Lysá hora (1323 m) a Smrk (1276 m))
Petra Nováková (Spaní a bivaky při přechodu nejvyššího rumunského pohoří Fagaraš)
palic (Recenze knihy s nějvětším počtem chyb - Žáby v mlíku)

Poslední odkazy

Paličův zanedbatelný sněhoblog je věnován různým taškařicím na sněhu a ledu, převážně potom skialpinismu. Ze skialpu to kromě výletů a pozvánek na výlety, bude něco málo k vybavení, lavinám, lavinové prevenci, a vůbec. Mimo to jsou tady občasné obecné postřehy, fotografie a fototipy. Něco málo se také najde k webdesignu, referencím, otištěným článkům, výstavám fotografií... Pachatelem je Jan Pala alias palič.

Pavel Máša - cyklistický borec na konec nebo hvězdný pěchotník?

Na webu Čemba jsem dnes narazil na článek věnovaný zajímavému fenoménu jménem Pavel Máša. Tento majitel crossového kola napsal jedinečný článek, který dozajista vstoupí do historie české nezávislé žurnalistiky: Bikeři, medvědi a jiné lesní šelmy (12. červenec 2007).

Na rozdíl od většiny článků na internetu, kde reakce jsou plné sprostých slov a reagující se dají považovat za jedince poněkud mdlého rozumu, u tohoto článku se všichni vyjadřovali nesouhlasně, leč slušně. Článek mistra Pavla Máši Bikeři, medvědi a jiné lesní šelmy (12. červenec 2007) doporučuji všem přečíst, i když zpočátku asi nebudou vědět, zda se mají nad autorovou omezeností smát nebo plakat. Nerozřeší to do konce článku, a i kdyby snad, v diskuzi budou opět na začátku. Pavel Máša se v ní totiž svými dalšími vyjádřeními shodil snad ještě více než v původním článku.

Na Pavla Mášu reagoval Mike Van Abel v článku týkajícím se USA: Zaujatý útok proti bikerům (20. červenec 2007), kde krátce rozebral situaci v USA. Další reakci napsal tiskový mluvčí Čemba Petr Slavík do Lidových novin 17. července 2007 článek Krvelačné bestie z Bajkervillu v Lidových novinách s podtitulem Bikeři aneb ze života krvelačných bestií.

Další zábavný článek na podobné téma dnes uveřejnila na svém blogu Klára Bresslerová, (7. srpna 2007) Na kole do CHKO? Proč ne, česká příroda vydrží všechno!. V něm se pozastavuje nad tím, že potkala nějakého cvoka na kole v CHKO u vodní plochy s okolním rašeliništěm, tedy na měkkém podkladu. Dotyčný cyklista tam neměl co dělat, stejně tak ale v rašeliništi neměla co dělat autorka. Ve většině CHKO s různou zonací jsou zatížené turistické stezky vedoucí měkkým podkladem udělány ze dřeva na dřevěných pilotech (například kousek hřebenovky Jeseníků mezi chatou Švýcárna a Červenohorským sedlem). Jestli se tak v jejím případě jednalo o skutečné rašeliniště, neměla tam co dělat ani ona sama. Zákazy nezákazy.

Mimochodem, valná část turisticky zajímavého území České republiky je v současné době pod různým stupněm ochrany přírody (NPR, CHKO, NP). Cyklisté zřejmě budou brzy vykázáni na zpevněné (rozuměj alespoň asfaltové) silnice šířky minimálně 4,5 metru, jak se to právě děje na Slovensku. Druhou možností je „stavba“ asfaltových cyklostezek kde až oko dohlédne. Vzhledem ke kvalitě podkladu jsou tyto cyklostezky vhodné tak pro silniční kola. Teda aspoň dokud je neobjeví bruslaři, maminky s kočárky, apod. a nebude se muset po tomto asfaltu chodit pěšky.

Dnes jsem díky Čemba objevil další borce na konec, kdy zřejmě kartelová dohoda MF DNES a TV NOVA způsobila, že nejprve Rostislav Hányš (23. 7. 2007) napsal objevný článek Cyklisti likvidují chráněné části hor, načež o den později ekologicky zaměřená TV NOVA (Vanda Rajnochová) v odpoledních TV novinách odvysílala reportáž Ochránci přírody v Jeseníkách bojují proti neukázněným cyklistům. Reportáž vřele doporučuji, neboť v ní dva ochranáři zastavují cyklistu na široké zpevněné (snad vyštěrkované) horské dálnici. Psi ochranářů samozřejmě nemají košíky. Záběry na zpevněnou cestu a kamenolom na pěšině jsou proloženy krátkým úsekem údajně vyjetým cyklisty vedle horské dálnice. Zaměstnanci CHKO naživo tvrdí, že cyklisté extrémně ničí přírodu, zatímco pěší na ni žádný vliv nemají. Měl by jim někdo ukázat výsledky nějaké srovnávací studie…

7. srpen 2007, 13:47 | | Trvalý odkaz

Související články

 1. …a to ešte neviete,že polovica z tých
  „cyklistov-ničiteľov“je od nás.My sme si všetky naše
  CHKO,NAPANTy,TA­NAPy,Slov.Ráje atd už zničili(teda až na tie,čo
  ochraňujú „ochrancovia“),tak jazdíme u západných
  susedov.Jazdia s nami aj tzv.štvorkolká­ri.Ale nebojte,napriek
  tomu,že majú motory a 4kola,prírodu neničia(teda aspoň podľa našich
  ochrancov a zákonodárcov)!!!


  Katka    9. srpen 2007, 23:31    #
Přidej komentář
Jméno
Email
http://
Zpráva
  Formát Texy

Pište prosím slušně, s diakritikou a k věci, dodržujte následující pravidla:

 • Nepoužívejte HTML značky, blog podporuje sexy formátování texy. Například nový odstavec získáte 2x odřádkováním, citace započněte znakem ">", odkaz: "text odkazu":odkaz, **tučně**, *kurzíva*
 • Adresy začínající na http:// budou automaticky převedeny na odkazy
 • Povinné položky formuláře jsou Jméno, Email a zpráva
 • Na předchozí komentáře odkazujte zápisem [2]